2015

16. Pamiątka poświęcenia naszego Kościoła ap. Pawła w Bładnicach – zapraszamy

 

Sobota 5 września

O godz. 20:00 zapraszamy na plac przed kościołem do wysłuchania pieśni religijnych, które zagra na trąbce Jakub Gazda.

Od godz. 16.00 rozpoczynamy sprzedaż bładnickich kołoczy.

 

Niedziela 6 września

Nabożeństwo dziękczynne o godz. 10:00; Słowem Bożym służyć będzie ks. Alfred Staniek z Istebnej

Nabożeństwo poprzedzi poranek pieśni religijnej o godz. 8:30 z udziałem zespołu CDN z Istebnej oraz chórów naszej Parafii

Po nabożeństwie zapraszamy na Święto Parafialne pod namiotem – połączone z posiłkiem (bigos, kiełbasa, kaszanka z grilla, kołocze, kawa i herbata, zimne napoje)

Dla dzieci dmuchany zamek.

 

Zapraszamy całymi rodzinami!

Konfirmacja 2015

Słowo konfirmacja pochodzi z łaciny i oznacza „umocnienie” oraz „potwierdzenie”.

W konfirmacji chodzi więc o umocnienie w wierze w czasie nauki konfirmacyjnej i potwierdzenie Chrztu Świętego w chwili konfirmacji. Polega ona na publicznym wyznaniu wiary i złożeniu ślubowania wierności Bogu i Kościołowi przed zgromadzonym zborem – jest więc wyrazem dojrzałości chrześcijańskiej.

Piękny niedzielny poranek, dnia 3 maja 2015. Na parking przed Kościołem dobiegają odgłosy śpiewanych pieśni – to chóry mają próby przed ważnym dla parafii wydarzeniem. Młodzi ludzie, nasi konfirmanci, w strojach cieszyńskich zbierają się w salce parafialnej. W Kościele ławki wypełniają rodzice, dziadkowie, rodzeństwo oraz krewni naszych konfirmantów. Zbiera się również bładnicki zbór. W ten uroczysty dzień, konfirmanci zostają wprowadzeni do Kościoła przez Radę Parafialną oraz Księdza Marcina i panią kurator. Uroczystość konfirmacji upiększona została pieśniami chóru Laudate oraz chórku Serduszka. Po złożeniu Ślubowania Wierności Bogu i Kościołowi ósemka naszych konfirmantów przyjęła błogosławieństwo oraz świadectwa konfirmacyjne z rąk księdza Marcina i po raz pierwszy przystąpiła do spowiedzi i Komunii Świętej.

W czasie nabożeństwa zbór śpiewa pieśni, które mają umocnić naszych konfirmantów oraz wskazać im dobrą drogę, tę jedyną  i prawdziwą – drogę, którą dla każdego z nas przygotował Bóg. Ksiądz Marcin podczas kazania zwrócił uwagę na znak drogowy, ostrzegawczy – znak zwężenia jezdni dwustronnie. Przypomniał, że droga przygotowana przez Boga jest zazwyczaj wąska           i często trudna, ale nasz wybór powinien być prosty i na zawsze. Wiemy dobrze, że czasem wolelibyśmy kroczyć drogą szeroką  i gładką, ale czy warto?….. Czytaj dalej

Do wiernych Kościoła na Wielkanoc – życzenia Biskupa Kościoła

Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. (I Piotra 1,3)

Słowa apostoła Piotra skierowane były do chrześcijan, którzy żyli w diasporze, w rozproszeniu, doświadczając prześladowań ze względu na swoją wiarę. Wiedzieli o zmartwychwstaniu, lecz nigdy nie spotkali Jezusa w sposób, którego doświadczył Piotr.

Czytaj dalej