Adwentowe spotkanie – nie tylko dla seniorów

8 grudnia 2013, w niedzielę w naszej Parafii, po nabożeństwie Panie z Koła Pań przygotowały herbatkę parafialną (nie tylko dla seniorów). Pięknie nakryte stoły, białe obrusy, ozdobne gwiazdy betlejemskie przy każdym talerzyku, wszystko kunsztownie i starannie naszykowane. Przepyszne ciasta oraz przedpołudniowa kawka to miód na serce każdego. Seniorzy otrzymali w prezencie piękne, ręcznie robione kartki świąteczne z życzeniami. Wszyscy zajęci byli rozmowami, konsumowaniem smakołyków oraz popijaniem kawy czy herbaty. Pojawiły się propozycje zaśpiewania kilku pieśni, udało się, wspólny śpiew ubogacił nasze spotkanie. Nawet dzieciaki się nie nudziły, aktywnie ozdabiały tablicę. Nie zabrakło śmiechu i dyskusji, zastanawialiśmy się m.in. nad różnicami pomiędzy księdzem a pastorem, nad pochodzeniem obu tych słów oraz skojarzeniami, jakie wywołują.

To niezwykle budujące, gdy w salce parafialnej widzi się tylu ludzi, kiedy każde miejsce jest zajęte. Seniorzy stanęli na wysokości zadania, przyjęli zaproszenie.

Anna Niemiec

To niezwykle budujące, kiedy razem, w gronie parafialnej rodziny możemy się spotkać i dziękować Bogu za możliwość przeżywania kolejnego ADWENTU. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i tym, którzy poświęcili swój czas i siły, aby to spotkanie przygotować. Zapraszam serdecznie do udziału w naszych herbatkach parafialnych organizowanych regularnie po nabożeństwach w 1 i 3 niedzielę miesiąca. Ważnym jest, abyśmy byli razem. Kościół potrzebuje społeczności Słowa, Sakramentu, Modlitwy i wspólnej rozmowy. Czas spędzony razem z Bogiem i innymi wierzącymi nigdy nie będzie czasem straconym.

ks. Marcin Markuzel