Wieczór autorski z Lidią Czyż

Na październikowym spotkaniu Koła Pań gościliśmy panią Lidię Czyż, autorkę książki „Mocniejsza niż śmierć”. Książka cieszy się ogromnym zainteresowaniem i została już wydana jej ósma edycja w naszym kraju. Co więcej została również przetłumaczona na język czeski i niemiecki.

Słuchając opowieści autorki o genezie powstania książki oraz o towarzyszących jej tworzeniu emocjach, dowiedzieliśmy się, że ogromny nacisk położono na to, aby książka dotarła do jak największej liczby czytelników, ponieważ ma ona szczególne przesłanie….
Podczas rozmowy o głównym bohaterze książki, powróciły emocje. Łzy wzruszenia, smutku, żalu, rozpaczy, czasem chyba nawet bezsilności. Ci, którzy książkę przeczytali wiedzą, co mam na myśli, a Ci, którzy dopiero mają zamiar ją przeczytać niech nie tracą czasu. Warto poświęcić czas i poznać Radka, i jego historię, która nadal trwa. Adresatem listu Radka był …ks. Leszek Czyż, który na naszym spotkaniu towarzyszył żonie i …. nie tylko zaśpiewał dla nas pieśń o miłości, ale również nas jej nauczył. Zwyczajem naszych spotkań jest wspólne śpiewanie pieśni wybranych przez solenizantki i w ten wyjątkowy dzień śpiew nasz był wspomagany przez akompaniament na gitarze w wykonaniu ks. Leszka.

Na zakończenie spotkania mieliśmy możliwość zakupu książek, z autografem autorki. Oprócz książki, która była niejako głównym tematem spotkania, mieliśmy możliwość zakupu zbiorku 12 opowiadań na Boże Narodzenie, autorstwa Lidii Czyż, pt. „Gdzie jest Betlejem”. A wiemy także, że wiosną ukaże się kolejna książka….I już czekamy na nią z niecierpliwością.

Dziękujemy pani Lidzi oraz ks. Leszkowi za przyjęcie zaproszenia i za obecność na naszym spotkaniu. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy.

Szczególnie jesteśmy wdzięczni Bogu za Błogosławieństwo i Prowadzenie.
Ewa Niemiec