Warsztaty organowe i wokalne.

Serdecznie zapraszamy do poświątecznej chwili refleksji i wzięcia udziału zarówno w koncercie jak i na samych warsztatach.

 

Warsztaty będą prowadzone w dwóch grupach: organowej, śpiewaczej.

 Gospodarzem warsztatów jest nasza parafia.

Na uczestników czekają jak zwykle:

– multimedialny wykład o historii muzyki kościelnej,

– nauka wartościowych pieśni z uwzględnieniem chorałów luterańskich,

– podstawy organoznawstwa,

a z nowości: specjalne ćwiczenia doskonalące czytanie nut a ‘vista oraz emisja głosu.

Tradycyjnie już uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w indywidualnych lekcjach nauki gry na instrumencie podczas których zapoznają się z prawidłowym prowadzeniem akompaniamentu, improwizowaniem krótkich wstępów do pieśni oraz interpretacją przygotowanych utworów.

 Osoby chcące spróbować swych sił w śpiewie, pod okiem Julietty Gonzalez będą mogły dowiedzieć się jak wydobyć piękny, naturalny głos, jak szybko i skutecznie nauczyć się nowej pieśni bez znajomości nut w oparciu o metody stosowane od średniowiecza. Również są prowadzone zajęcia indywidualne

 

Atrakcją warsztatów będzie nowy instrument który firma Maier udostępniła nam na czas warsztatów.

 

Finałem warsztatów będzie Koncert w wykonaniu prowadzących i uczestników, który odbędzie się tego samego dnia czyli 22 Kwietnia 2017 o godzinie 17:00 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Bładnicach.

 

 Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę odkryć/rozwinąć swój talent wokalny lub organowy i spędzić weekend w przyjemny, twórczy sposób. VIII Warsztaty to okazja by zaangażować się w obchody jubileuszu 500 lecia Reformacji i poczuć się spadkobiercą tej wielowiekowej tradycji i bogatej kultury.

 

Zapisy i szczegóły pod emailem: warsztaty@organy.edu.pl lub numerami telefonu: 502293199, 604216756 – prosimy o zgłaszanie się do 15 Kwietnia 2017.

 

Relacje z poprzednich warsztatów pod linkiem: http://luteranie.pl/nowosci/muzyka_i_spiew,4756.html

 

Pozdrawiamy

 Organizatorzy

Paweł Gaś, Marcin Armański