Poświęcenie nowych organów w naszym kościele ap. Pawła

 

  • Nowe organy w kościele ap. Pawła w Bładnicach

W niedzielę Jubilate – Radośnie wysławiajcie Boga …, 22 kwietnia, kościół ap. Pawła w Bładnicach zgromadził wielu bładnickich parafian oraz liczne grono zaproszonych gości. Przedstawicieli władz samorządowych ze Skoczowa oraz z Ustronia.

W tym dniu odbyło się uroczyste dziękczynne nabożeństwo połączone z poświęceniem nowych organów. Poświęcenia Słowem Bożym i modlitwą dokonał bp Adrian Korczago. Na organach podczas nabożeństwa grał Arkadiusz Sztwiertnia. Po nabożeństwie wszyscy zgromadzeni wysłuchali koncertu w wykonaniu Marcina Armańskiego ze Świdnicy. Kościół wypełnił się dźwiękami licznych utworów organowych: J. S. Bacha, G. Frescobaldiego, E. Gigouta.

Projekt zakupu organów do kościoła ap. Pawła na Bładnicach, został zrealizowany w ramach obchodów Jubileuszu 500-lecia Reformacji. Zakupiony został instrument VISCOUN SONUS 45 wraz z nagłośnieniem. Nowy instrument ze względu na wysoką jakość brzmienia, ogromne możliwości doboru głosów z pewnością pozwoli na organizowanie cyklicznych koncertów. Zależy nam na docieraniu poprzez Słowo Boże, modlitwę i muzykę do wszystkich, którzy szukają możliwości do spotkań, wyciszenia i refleksji.

Realizacja tego projektu była możliwa dzięki zaangażowaniu parafian, którzy składali ofiary, realizowali różne pomysły, aby zebrać potrzebne środki. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom spoza parafii, dzięki którym zakup instrumentu był możliwy. Serdecznie zapraszamy do Bładnic na nabożeństwa i koncerty.

 

  • Projekt zakupu organów wraz z instalacją nagłośnieniową do kościoła ap. Pawła w Bładnicach został zrealizowany w ramach obchodów Jubileuszu 500 lat Reformacji 


Dziękujemy za ofiary złożone przez naszych parafian.
Dziękujemy za ofiary złożone przy zakupie płyt „cegiełek”.
Dziękujemy za ofiary złożone przez ofiarodawców spoza parafii.

 

IMG_0417

Viscount Sonus 45

IMG_0415

Nagłośnienie instrumentu

IMG_0413