Koncert „Laudate i przyjaciele”

  • Koncert dziękczynny

4.11. br. odbył się kolejny  koncert z cyklu „Laudate i przyjaciele” . W koncertach tych pragniemy chwalić Pana Boga pieśnią i dziękować Mu za kolejny rok prowadzenia naszego chóru.

W tegorocznym koncercie oprócz chóru Laudate udział wziął również nasz chórek dziecięcy Serduszka, a także Orkiestra Misyjna z Wisły, pod kierunkiem Lidii Niemczyk. Był czas na wsłuchiwanie się w pieśni, a także w muzykę, graną na instrumentach dętych. Zabrzmiała również jedna pieśń chóru wraz z orkiestrą.

W czasie tego wieczoru  wysłuchaliśmy rozważania brata Niemczyka, który prowadzi Godziny Biblijne, na temat uwielbiania Pana Boga docześnie, a kiedyś wiecznie, w niebie.

W ubiegłym roku ofiarę z koncertu przeznaczyliśmy na dzieci romskie z Ukrainy. Tym razem postanowiliśmy   wesprzeć modlitwą,         a także choć trochę finansowo dwóch chłopców z Bładnic, którzy w tym roku zachorowali na białaczkę. Dzięki serdeczności słuchaczy zebraliśmy prawie 4400 zł, czym mogliśmy sprawić odrobinę radości rodzinie dwóch Kubusiów.

Nigdy nie wiadomo kiedy my sami będziemy potrzebować pomocy, dlatego warto dzielić się tym co mamy już teraz.

Na koniec koncertu ks. Marcin Markuzel poprowadził modlitwę, w której szczególnie prosił o błogosławieństwo i zdrowie dla chorych chłopców, a  także o pokój i wiarę dla ich rodziców.