• Grupa Wokalna Credo działa w naszej parafii od października 2010 r.

Pierwszym naszym dyrygentem był Arkadiusz Sztwiertnia, który prowadził nas do października 2011 r.

Przez następne półtorej roku do maja 2013 ćwiczyłyśmy pod przewodnictwem Anity Kokoszewskiej.

Od maja 2013 r. naszym dyrygentem jest Paweł Gaś.

W Grupie Wokalnej Credo w chwili obecnej śpiewa 11 chórzystek. Czas prób to z jednej strony intensywna praca i ćwiczenie pieśni, z drugiej – czas rozmów i śmiechu, ale przede wszystkim świadomość, że wszystkie śpiewamy Bogu na chwałę. Dlatego chcemy, aby nasze śpiewanie było zawsze wyznawaniem wiary w Boga, który jest z nami i błogosławi każde nasze spotkanie.

Śpiewamy głównie na uroczystościach parafialnych w naszej parafii i podczas niedzielnych nabożeństw. W czerwcu 2012 roku śpiewałyśmy na Pamiątce poświęcenia i założenia kościoła w Górkach Wielkich, a w lipcu 2013 r. w kaplicy w Czerwionce.

 


Kolejne lata naszego parafialnego życia mijają, dla nas – chórzystek grupy wokalnej Credo. Cykl roku wyznaczony od kolęd, przez pieśni pasyjne, po inne okazjonalne występy to już kilka wspólnych dobrych lat za nami… to kilkadziesiąt wyśpiewanych pieśni, ogrom wspólnych godzin na próbach i wiele występów.

Z racji wyboru mnie na „pisarza chóralnego” pozwolę sobie napisać kilka słów w imieniu dziewczyn.

Nasza grupa wokalna istnieje od października 2010 roku. W czasie tym zmienił się częściowo skład grupy, zmienili się nasi prowadzący, a także ambicje co i jak damy radę przygotować i zaśpiewać. Każdy nasz kolejny Dyrygent to wyższa poprzeczka i więcej pracy, którą wkładamy w przygotowania. Nasze wspólne śpiewanie to niewątpliwie dobra zabawa, ale także rozwijanie naszych umiejętności. Kolejne występy, to kolejne nasze wzloty i powroty na ziemię, a dobre słowo po występie zawsze dodaje skrzydeł i mobilizacji do pracy.

Tegoroczny czas po Wielkanocy, to druga rocznica naszej wspólnej pracy z Pawłem Gasiem. Z racji tego, w imieniu Grupy chciałam podziękować Pawłowi za czas i pasje, które nam poświęca, za  włożoną pracę, serce i nieogarnioną wiarę w nas. Doceniamy, dziękujemy i prosimy o więcej.

Próby chóru to dobry pomysł oddania Bogu chwały poprzez śpiew, a jednocześnie spędzenie czasu w przyjaznym i wesołym towarzystwie. Dla wszystkich Pań chętnych do wspólnego śpiewania, drzwi do Grupy Wokalnej Credo są zawsze szeroko otwarte. Zapraszamy serdecznie.

Ania