Chór Laudate

Próby: piątki, godz.20.00
Dyrygent:
Małgorzata Rymorz

Kontakt: 509 208 172

 

Plan na grudzień:

  9.12.16 piątek, próba g. 20.00

16.12.16 piątek, próba g. 20.00

23.12.16 piątek, próba g. 20.00

Boże Narodzenie – g. 10.00 Bładnice

 

Koncert Dziękczynny Laudate i Przyjaciele

W niedzielę, 20 listopada br. w naszym kościele odbył się kolejny koncert dziękczynny chóru Laudate.

Śpiewaliśmy w dwóch blokach. W kilku utworach towarzyszył nam zespół Synogarlica z Dzięgielowa.

Oprócz naszego chóru wystąpił chór z Nawsia na Zaolziu, gdzie bywaliśmy kilka razy na warsztatach. W czasie koncertu oba chóry  wykonały jedną pieśń w wersji polsko – czeskiej.

Koncert miał konkretne przesłanie. Relację na temat sytuacji chrześcijan w Indiach przedstawił Piotr Żądło z organizacji Open Doors, który nakreślił także początki działalności Open Doors w Polsce.

Ofiara z koncertu wyniosła niemal 2 tys. zł (1.628,50zł + 400 koron czeskich + 300zł za zakup 1 kalendarza) i została przeznaczona na wsparcie chrześcijan w Indiach.

Dziękujemy Panu Bogu za wolność jaką mamy w naszym kraju, dzięki której możemy służyć w różnych miejscach, co było także naszym udzialem w całym minionym roku.

 

LAUDATE, czyli: wszyscy ludzie chwalcie Pana

Minęło już 16 lat odkąd po raz pierwszy spotkaliśmy się na próbie. W zeszłym roku obchodziliśmy 15-lecie naszej dzialalności.

W ciągu tych kilkunastu lat  Pan Bóg wysyłał nas w różne miejsca i przestrzenie  – kościoły, szpitale, domy opieki, spotkania pod namiotem. Śpiewaliśmy i śpiewamy na nabożeństwach, konferencjach, ewangelizacjach.

Za nami wiele wyjazdów, warsztató muzycznych  i wspólnych spotkań. W naszym repertuarze stale przybywa pieśni.

I choć przez te lata trochę zmieniał się skład, to jedno pozostało niezmienne – by być użytecznym w ręku Boga i wykorzystywać talenty, które nam dał, po to, aby innym mówić o Jezusie.

8 listopada 2015r. w naszym kościele w Bładnicach odbył się koncert jubileuszowy.  Od kilku lat organizujemy koncerty dziękczynne, na których oprócz nas udział biorą zaproszeni goście – chóry i różni mówcy.

Tym razem tematem przewodnim naszego koncertu byli prześladowani chrześcijanie na świecie. Na ich  temat  opowiadał  Maciej Wilkosz, prezes Stowarzyszenia „Głos Prześladowanych chrześcijan”. Poruszające filmiki i relacja o prześladowanych oraz kilkanaście pieśni w wykonaniu naszego chóru, to mogli usłyszeć zgromadzeni słuchacze. Jak co roku, ofiara z koncertu miała swój cel, tym razem była to pomoc dla prześladowanych chrześcijan.

W tym roku w listopadzie również odbędzie się koncert dziękczynny. Tematem głównym będzie sytuacja chrześcijan w Korei Północnej.

Chwała Bogu za otwarte serca i możliwości, które nam daje.